2026.06.16 - Komunikat PWiK sp. z o.o. o braku przydatności wody do spożycia
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. w Starachowicach informuje, że na podstawie badań jakości wody pobranych w dniu 15 czerwca 2026 r. stwierdzono brak przydatności wody do spożycia ze względu na wykrycie bakterii z grupy coli.
Tereny objęte brakiem przydatności wody do spożycia :
Starachowice:
Osiedle Południe (całe), Osiedle Górniki -ul. Nowowiejska wraz z jej wszystkimi odnogami, ul. Kielecka, Osiedle Skarpa (ul. Aleja Armii Krajowej, Na Szlakowisku, Czerwonego Krzyża, Waryńskiego, Przyjazna, Medyczna) a także ulice Boczna, Kornatka i Wschodnia.
Miejscowości :
Gmina Brody: Dziurów, Adamów, Ruda
Wąchock: ulice Wygoda oraz Górna
Woda z kranu nie może być spożywana ani używana do przygotowania posiłków, do mycia owoców i warzyw, naczyń kuchennych, do mycia zębów, przemywania otwartych ran.
Woda surowa może być wykorzystywana do innych celów gospodarczych takich jak spłukiwanie toalet, mycie podłóg itp.
Spółka rozpoczęła chlorowanie wody i prace naprawcze.
Punkty poboru wody zdatnej do spożycia :
Osiedle Południe : parking przy Carrefour, plac przy Szkole Podstawowej Nr 6, ul. Miodowa k. posesji 27, skrzyżowanie ul. Jeleniej z ul. Smugową
Osiedle Górniki: ul. Nowowiejska przy Kościele
Osiedle Skarpa - plac Pod Skałkami przy ul. Armii Krajowej; plac przy Szkole Podstawowej nr 10, parking - Galeria Skałka przy rampie
Gmina Brody: Dziurów ul. Wschodnia – Warszawka - pętla autobusowa
Ruda: ul. Widok przy OSP
Adamów: plac przy Kościele
Gmina Wąchock : hydrant przystosowany do poboru wody - Rataje róg ul. Kasztanowa i ul. Dębowa
Całodobowo woda dostępna jest w siedzibie Spółki – Starachowice, ul. Iglasta 5.
2026.06.16 - APEL
Szanowni Państwo,
Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie, że w tej trudnej sytuacji nie jesteśmy w stanie wydawać tak dużej ilości wody opakowanej w woreczki 1l. z siedziby wodociągów z ul. Iglastej 5. Prosimy o przyjeżdżanie po wodę z własnymi pojemnikami będziemy napełniać je bez ograniczeń i szybko. Podobny punkt poboru uruchomiony został w Ratajach na skrzyżowaniu ul, Kasztanowej i Dębowej (sprzedaż pojazdów) z hydrantu. Równocześnie informujemy, że trwają prace nad przywróceniem właściwych parametrów wody.
Jeszcze raz prosimy o wyrozumiałość, Prezes Zarządy PWiK sp. z o.o.
2025.12.23 - Spotkanie wigilijne w PWiK
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, pełen refleksji. a także rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował wśród Pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. W dniu 22 grudnia br. odbyło się spotkanie wigilijne. Zarząd, Pracownicy, przedstawiciele Zgromadzenia Wspólników i Członkowie Rady Nadzorczej spotkali się w siedzibie głównej Spółki, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia przy dźwiękach kolęd 104 Drużyny Harcerskiej - Zespołu HAPPY z Mirca, prowadzonych przez p. Małgorzatę i Piotra Spadło. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością ks. Grzegorz Roszczyk, życząc Wszystkim błogosławieństwa Dzieciątka Jezus na nadchodzący czas.
Pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie oraz zdrowia i uśmiechu w każdy dzień Nowego Roku 2026 życzą Zarząd i Pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. w Starachowicach.






